Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Salač získal v Mugellu pět bodů, jeho soupeř Dupasquier stále bojuje o život


Filip Salač skončil v nedělní Velké ceně Itálie třídy Moto3 čtrnáctý. Jeho soupeř Jason Dupasquier je po těžkém zranění v sobotní kvalifikaci na závod v Mugellu stále v kritickém stavu.

Salač se po startu ze šesté řady záhy prosadil do první desítky. Český jezdec jako jeden z mála nasadil na zadní kolo tvrdší směs. Risk mu dlouho nevycházel, protože se postupně propadl až na chvost vedoucí 15členné skupiny.

V závěru se ale Salač dokázal prosadit, dokonce na chvíli znovu nahlédl do top 10. V cíli byl jezdec Rivacold Snipers Team nakonec odmávnut na jedenáctém místě. Ziskem pěti bodů tak nenavázal na druhé místo z předchozího závodu v Le Mans.

Triumf slavil domácí jezdec Dennis Foggia, loňský vítěz z Brna. Suverénní lídr šampionátu Pedro Acosta skončil po trestu na sedmém místě, přesto má v čele dál více než 50bodový náskok.

Jeho soupeř, švýcarský jezdec Dupasquier, stále na bojuje o život. „V noci podstoupil operaci hrudníku kvůli cévnímu zranění. Vážné poranění mozku přetrvává. Zůstává na jednotce intenzivní péče ve velmi vážném stavu,“ uvedli v neděli  zástupci florentské nemocnice Careggi v oficiálním prohlášení.

Do devatenáctiletého Dupasquiera v závěru kvalifikace Moto3 po pádu narazil stroj soupeře, který se mu nestačil vyhnout. Švýcarský mladík byl přímo na trati ošetřován zhruba půl hodiny, pak ho vrtulník transportoval s vážným zraněním hlavy do nemocnice ve Florencii

Proto na startovním roštu Grand Prix chyběl  jeho tým Prüstel GP. Druhým členem stáje, za kterou v minulosti závodili Salač i Jakub Kornfeil, je Japonec Rjusei Jamanaka. V Itálii do Velké ceny nenastoupil ani Dupasquierův krajan Thomas Lüthi v Moto2.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus