Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Salačův životní závod skončil pádem, předtím dokonce vedl. Jeho soupeři se porvali


Český motocyklový závodník Fliip Salač sahal v nedělní Velké ceně Dauhá po životním výsledku. V závodě MS třídy Moto3 dokonce vedl, šest kol před koncem ale spadl.

Druhou neděli po sobě bojovali jezdci v rámci světového šampionátu silničních motocyklů pod umělými světly okruhu v Losailu. Po Grand PRix Kataru následovala Velká cena Dauhá.

Salače po nevydaření kvalifikaci posunul hromadný trest soupeřů do páté řady.  Po startu se záhy probil do top 10. a do třetího kola vjížděl už na čtvrté pozici. V následujícím okruhu se dokonce na chvíli dostal do čela.

Filip Salač (12) v boji vedoucí skupiny

Zatímco ve vedoucí skupině se bojovalo o každé umístění a pořadí se neustále měnilo, postupně se k ní přibližovali nejlepší ze skupiny potrestaných. Jejich finiš ale Salače nijak netrápil a český jezdec se držel v boji o premiérové vítězství.

Jenže šest kol před cílem naděje jezdce týmu Rivacold Snipers Team na životný výsledek vyhasly. Salač spadl a už se do závodu nevrátil.

Tím jakoby spustil lavinu pádů. Po jednom z nich se Brit John McPhee pustil pěstmi do Jeremyho Alcoby ze Španělska, jehož vinil ze svého karambolu.

Pro triumf si senzačně dojel Pedro Acosta, byť startoval s velkou  ztrátou z boxové uličky. Španěl se tak ujal vedení v šampionátu.

Aktualizujeme…

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus