Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Sébastien Ogier v Toyotě využil problémů rivalů a na Sardinii suverénně vyhrál

Sébastien Ogier v Toyotě vyhrál Italskou rallye a upevnil si tak průběžné vedení v šampionátu. Obhájce titulu na Sardinii triumfoval s náskokem 46 vteřin před týmovým kolegou Elfynem Evansem, který je za ním druhý i v MS. Třetí po odjetí dvaceti rychlostních zkoušek skončil Thierry Neuville v Hyundai.

Ogier si jistil vedení celou neděli. Zato Evans v poslední měřené vložce málem „utopil“ svůj speciál. Brit totiž vjel příliš agresivně do brodu a motor pod vodou málem zhasl.

Velku smůlu měli během Italské rallye piloti Hyundai. Podruhé za sebou musel Ott Tänak odstoupit z vedoucí příčky. Estonec ve čtvrté sobotní erzetě narazil do kamene a zlomil si zavěšení.

V té chvíli se do čela vyšvihl s pohodlným náskokem Ogier. Toho pronásledovala loňský vítěz Dani Sordo. Jenže i Španěl doplatil na překážku a utrhl kolo.

Problémy neměli zdaleka jen jezdci elitní kategorie WRC. Andreas  Mikkelsen, bojující s tovární podporou ve Škodě Fabia Rally2 evo o vítězství v kategorii WRC2, šel už v pátek přes střechu.

Na rozdíl od Nora s poškozeným ochranným rámem, mohli ale Tänak i Sordo další den po opravě pochroumané nápravy pokračovat, byť s obrovskou ztrátou v celkovém pořadí.

Sardinie se tak stala místem suverénního panování Toyoty, která si upevnila i vedení v hodnocení značek.Hvězdy korejské konkurence aspoň trochu minimalizovaly škody ziskem bodů v závěrečné nedělní power stage, Vyhrál ji Neuville před Tänäkem a Sordo byl pátý.

V celkovém součtu vede Ogier po třetím letošním vítězství se 106 body, Evans na něj ztrácí 11 bodů, třetí Neuville jich získal 77.