Sociální sítě

Fotbal

Sedačky oblečené v dresech, plyšáci na tribuně. Tak pokračuje bundesliga

Fotbalisté Kolína nad Rýnem v prvním ligovém zápase po dvouměsíční pauze zaviněné pandemií koronaviru ztratili body proto Mohuči. Ačkoli domácí favorit ještě půl hodiny před koncem vedl o dvě branky, zápas 26. kola skončil remízou 2:2.

Povedený začátek pro kolínský tým zařídil už v šesté minutě Mark Uth. Poté, co byl faulován ve vápně, penaltu bezpečně proměnil. S fanoušky však slavit nemohl, bundesligový restart kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 se odehrává na prázdných stadionech.

Tribuny však úplně prázdné nebyly. Na tu východní držitelé permanentek mohli dodat talismany nebo cokoli, co by hráčům přineslo štěstí. Asi 1300 sedaček tak bylo „oblečených“ v dresech, případně na nich seděli alespoň plyšáci.

Na začátku druhé půle Kainz zvýšil náskok Kolína, ale jen pár minut po příchodu na hřiště snížil nigerijský útočník Awoniyi a druhým gólem během 11 minut zařídil drama Solo. Mohuč díky němu získala v boji o záchranu bod. Kolín zůstal desátý.

V 18:00 nastoupil mistrovský Bayern proti Unionu Berlín.

Německá fotbalová liga – 26. kolo:

Kolín nad Rýnem – Mohuč 2:2 (6. Uth z pen., 53. Kainz – 61. Awoniyi, 72. Malong),

18:00 Union Berlín – Bayern Mnichov.