Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Slovanu hrozí konec v Lize mistrů. Na Faerských ostrovech si vůbec nemusí kopnout do míče


Do obrovských potíží se dostal slovenský fotbalový mistr Slovan Bratislava. Tým odletěl na Faerské ostrovy k utkání prvního předkola Ligy mistrů, ale kvůli jednomu pozitivnímu testu na koronavirus čelí přísnému dilematu. Buď odehraje zápas s rezervním týmem, nebo severský sok postoupí bez boje.

Fotbalisté Slovanu se těšili na úvodní boj nejprestižnější klubové soutěže, ale už zkraje týdne se vyskytly první potíže. Podle webu Šport.sk měl záložník Vladimír Weiss mladší v pondělí pozitivní test na koronavirus.

Mužstvo i tak odcestovalo na Faerské ostrovy, kde mělo hrát dnes večer první předkolo Ligy mistrů na jediné utkání proti tamním šampionům, týmu KÍ Klaksvík. Po příletu se tým podrobil dalšímu testování a podle faerských médií z něj vyšel pozitivně tentokrát fyzioterapeut Slovanu.

Do situace se následně vložily faerské zdravotnické orgány, které zakázaly zápas v původním středečním termínu a nabídly Slovanu dvě varianty. Buď čtrnáctidenní karanténa na Faerských ostrovech, nebo odlet domů.

První možnost je nejen kvůli termínové listině Ligy mistrů prakticky nereálná, druhá brala Slovanu šanci bojovat o postup. S třetí alternativou přišla po rozboru situace ještě UEFA.

Zápas se může odehrát v pátek, ale nesmí do něj zasáhnout nikdo z výpravy „belasých“, která dorazila už na středeční termín. Jinými slovy, Slovan může poslat do boje své rezervní mužstvo, jež působí v druhé nejvyšší slovenské soutěži. Je teď na něm, jak zareaguje.

Béčko Slovanu je po nekompletních třech kolech již rozehrané druhé ligy na posledním místě bez bodu a se skóre 1:7.

Už v úterý se v rámci nového ročníku Ligy mistrů odehrálo pět utkání prvního předkola, byť probíhající sezona v této soutěži stále ještě neskončila a dnes večer je na programu druhé semifinále.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal