Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Sportovní ředitel Nezmar ve Slavii skončí, nahradí ho Bílek


Sportovní ředitel Jan Nezmar na konci srpna ukončí působení ve fotbalové Slavii. Ve funkci ho nahradí Jiří Bílek, jehož jednohlasně zvolilo představenstvo klubu. Pražané o tom informovali na svém webu.

„Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie,“ prohlásil pro klubové stránky předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Dvojnásobný ligový šampion s Libercem se po konci hráčské kariéry v roce 2012 ujal ve Slovanu funkce sportovního ředitele. Stejnou roli převzal v prosinci 2017 ve Slavii. Vedení klubu následně kvůli neuspokojivým výsledkům propustilo současného trenéra české reprezentace Jaroslava Šilhavého s jeho asistenty.

Místo nich přišel z Liberce Jindřich Trpišovský, který si s sebou přivedl realizační tým. Za jeho příchodem stál právě Nezmar. Vršovický celek od té doby vybojoval po dvou ligových titulech a domácích pohárech. Kromě toho se v sezoně 2018/19 probojoval do čtvrtfinále Evropské ligy a v následujícím ročníku se po 12 letech představil v základní skupině Ligy mistrů.

„Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není to samozřejmost. Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po 70 letech,“ uvedl Nezmar.

„Vybaví se mi spousta lidí, se kterými si člověk vytvoří vztah. Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu,“ konstatoval třiačtyřicetiletý funkcionář.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal