Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Šroubovákem do notebooku. Lékař hvězd, podezřelý z napomáhání dopingu, zničil počítač


Bývalý lékař britské cyklistické reprezentace a elitního týmu Sky Richard Freeman přiznal, že zničil notebook šroubovákem a tupým předmětem, než ho předal expertům vyšetřujícím možným doping.

Freeman je podezřelý z toho, že v roce 2011 objednal třicet balíčků zakázané látky testogel pro jednoho ze svěřenců na velodromu v Manchesteru, kde měly základnu Sky a britská cyklistika.

Freeman kvůli podezření z napomáhání k dopingu a lhaní při vyšetřování vypovídal před britským lékařským tribunálem.

Zničený notebook byl náhradní za ten, jenž mu byl ukraden v Řecku. Zmizení prvního notebooku ztížilo vyšetřování britské antidopingové agentury týkající se podezřelého balíčku, který byl týmu Sky doručen v roce 2011 v závěrečný den závodu Critérium du Dauphiné.

Měl být určen pro tehdejší hvězdu stáje Bradleyho Wigginse, podle vedení Sky obsahoval pouze schválený lék na onemocnění dýchacích cest fluimucil.

Druhý notebook podle všeho obsahoval záznamy o cyklistech ve Freemanově péči. Lékař nyní uvedl, že počítač se rozbil a on ho nechtěl nechat recyklovat, protože se bál, že by z něj mohly být získány citlivé údaje.

„Nemám co skrývat,“ řekl Freeman při slyšení před lékařskou komisí. „Viděl jsem pořad o tom, jak lidé v Indii dokážou získat data z notebooků. Rozhodl jsem se, že to nedopustím, takže jsem ho zničil. Bylo to v období, kdy jsem se necítil moc dobře,“ dodal Freeman.

Vedení britské cyklistiky ho v roce 2017 suspendovalo a lékař ze zdravotních důvodů na funkci rezignoval.

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty