Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Stáli při něm všichni svatí. Mladý pilot rallye přežil děsivou havárii bez zranění


Soutěžní jezdec Lukáš Krupička měl v sobotní první etapě Rallye Pačejov obrovské štěstí. Z děsivě vypadající havárie vyvázl on i navigátor Jan Ryšánek bez zranění.

Podívejte se na divokou havárii posádky Lukáš Krupička – Jan Ryšánek na Rallye Pačejov 2020 | Video: Motorsport Revue

Pro čerstvě devatenáctiletého závodníka je letošní sezona už třetí za volantem speciálu Peugeot 208 R2. Ale na ni, a speciálně na 41. ročník Invelt Rallye Pačejov, on ani jeho spolujezdec nezapomene.

V páté rychlostní zkoušce Krupičkův vůz „zakopl“ o příkop a z auta se stal neřiditelný projektil. Soutěžní speciál se začal kutálet přes střechu. Naštěstí minul stromy a po šesti saltech skončil koly dole v protějším příkopu.

Díky bytelné konstrukci Peugeotu vyztužené povinnými bezpečnostními prvky podle rallyových řádů vystoupili Krupička i Ryšánek sice otřeseni, ale bez zranění.

To potvrdilo i následní vyšetření v nemocnici. „Jsme oba s Lukášem v pohodě po rentgenu a sonu na pozorováni do zítra v nemocnici. Auto už je na tom trochu hůř,“ uvedl Ryšánek ještě v sobotu odpoledne na sociálních sítích.

Rallye Pačejov vede po prvním dni obhájce titulu Jan Kopecký. Tovární jezdec Škody Motorsport má náskok 35,4 vteřiny před Václavem Pechem ve Fordu. Soutěž pokračuje v neděli zbývající šesti erzetami.

Invelt Rallye Pačejov, závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích – po 1. etapě: 1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 41:52,4, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -35,4, 3. Černý, Černohorský (Volkswagen Polo Gti R5) -48,1, 4. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) -51,1, 5. P. Semerád, Hovorka (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:12,0, 6. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:15,7, 7. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -1:20,7, 8. M. Vlček, Omelka (Hyundai i20 R5) -1:30,5.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus