Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Stíhačka Kanady pokračuje. Zámořští mladíci udolali Kazachstán a stále jsou ve hře


Hokejisté Kanady zdolali na mistrovství světa v Rize Kazachstán 4:2 a po teprve druhé výhře z pěti zápasů pokračují ve stíhací jízdě za postupem do čtvrtfinále. V „české skupině“ si hokejisté Švédska poradili s Velkou Británií.

Kazaši díky dvěma gólům Nikity Michajlise odpověděli na trefy Andrewa Mangiapaneho a Adama Henriqueho, ale v čase 47:40 rozhodl Cole Perfetti a tři sekundy před koncem při power play dovršil výsledek Connor Brown.

Kanada, která po prohrách s Lotyšskem (0:2), USA (1:5) a Německem (1:3) ve středu zdolala Norsko 4:2, se ujala vedení v 7. minutě při vyloučení Ševčenka. Při obléhání Šutovovy branky se prosadil z dorážky Mangiapane. Na potvrzení svého druhého gólu v druhém utkání na turnaji si musel útočník Calgary počkat, protože rozhodčí na ledě odraz puku z vnitřku branky neviděli a změnu skóre uznali až podle videa.

Vzápětí mohl zvýšit Bernard-Docker, ale Šutov jeho vyloženou šanci zmařil. Na druhé straně se vyznamenal také Kuemper při šanci Samata Danijara. V 17. minutě mohl zvýšit po Ferrarově přihrávce Bunting, Šutov ale svůj tým opět podržel.

Po 61 sekundách druhé části Kanaďané už znovu skórovali, poté co Powerovu střel od modré čáry tečoval Henrique. Kazachstán následně přečkal oslabení při Svedbergově vyloučení a ve 25. minutě snížil. Přečíslení vyřešil individuálně střelou z levého kruhu na bližší tyč Michajlis.

Kazachstán potom nevyužil svou jedinou přesilovku v utkání, ale pak třikrát za sebou pykal. Kanada ale neuspěla a po 91 sekundách třetí třetiny střelou z pozice mezi kruhy vyrovnal opět Michajlis.

Šutov potom vychytal Danfortha, ale ve 48. minutě nestačil na střelu Perfettiho do levého horního rohu z pozice mezi kruhy. Kazaši ale drželi těsnou ztrátu a v závěru se snažili při tlaku vyrovnat. To se jim ale nepodařilo a Brown do prázdné branky upravil na konečných 4:2.

Skupina B (Arena Riga):

Kazachstán – Kanada 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. N. Michajlis, 42. N. Michajlis (Valk, Savickij) – 7. Mangiapane (Henrique, Connor Brown), 22. Henrique (Power, Mangiapane), 48. Perfetti (Anderson-Dolan), 60. Connor Brown (Henrique). Rozhodčí: Romasko (Rus.), Sidorenko – Goljak (oba Běl.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Bez diváků.

Kazachstán: Šutov – Dietz, Makljukov, Svedberg, Blacker, Šalapov, Samat Danijar, Orechov – Ševčenko, Sagadějev, Akolzin – N. Michajlis, Valk, Savickij – Šin, Šestakov, Starčenko – Panjukov, Asetov, Sajan Danijar – Lichotnikov. Trenér: Jurij Michajlis.

Kanada: Kuemper – Walker, Ferraro, Power, Stecher, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Mangiapane, Henrique, Connor Brown – Comtois, Vilardi, N. Paul – Hagel, Danforth, Bunting – Perfetti, Anderson-Dolan, Pirri – Foudy. Trenér: Gerard Gallant.

1. Finsko 4 3 0 1 0 11:5 10
2. Německo 4 3 0 0 1 19:9 9
3. USA 4 3 0 0 1 13:5 9
4. Lotyšsko 4 2 0 1 1 9:7 7
5. Kazachstán 5 1 2 0 2 10:12 7
6. Kanada 5 2 0 0 3 10:14 6
7. Norsko 4 1 0 0 3 9:15 3
8. Itálie 4 0 0 0 4 5:19 0

Skupina A (Olympijské sportovní centrum):

Švédsko – Velká Británie 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Sörensen (Olofsson, Tömmernes), 27. Pudas (Pilut, Wingerli), 33. M. Kempe (Sörensen), 53. M. Kempe (Sörensen) – 8. Kirk (D. Phillips). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Vikman – Nikulainen (oba Fin.), Zunde (Lot.). Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Bez diváků.

Švédsko: Fasth – Tömmernes, Nygren, Dahlbeck, Sellgren, Pilut, Pudas – Rakell, P. Lindholm, O. Lindberg – M. Kempe, A. Kempe, Sörensen – Olofsson, Lundeström, Hallander – Wingerli, Friberg, Frödén. Trenér: Johan Garpenlöv.

Velká Británie: Bowns – D. Phillips, O’Connor, Richardson, Tetlow, Clements, Swindlehurts, Garside – Davies, Myers, J. Phillips – Dowd, Connolly, Kirk – Hammond, Perlini, Lake – Betteridge, Lachowicz, Hook – Duggan. Trenér: Corey Neilson.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej