Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Sýkora je pro Poznaň přestupem historie. Slavia za něj dostane bezmála dvacet milionů


V zimě Lech Poznaň soupeřil o Jana Sýkoru s Jabloncem, v létě už českou posilu polský klub ulovil. Šestadvacetiletý rychlonohý záložník podepsal v týmu druhého celku uplynulé sezony Ekstraklasy smlouvu na čtyři roky.

Když před více než třemi lety přestupoval z Liberce do Slavie za 30 milionů korun, byl to tehdy nejdražší transfer v rámci fotbalové ligy. V Edenu se výrazněji neprosadil, ale i tak Jan Sýkora znovu boří rekordy: s cenou 18 milionů korun se stal nejdražší posilou polského týmu Lech Poznaň.

„Honza Sýkora toužil po svém prvním zahraničním angažmá. Lech Poznaň o něj měl dlouhodobý zájem, který nyní vyvrcholil. Jedná se o největší přestup v historii polského klubu,“ uvedl na klubovém webu Jiří Bílek, jenž ve funkci sportovního ředitele nahradí Jana Nezmara.

Také pro polské média je bývalý reprezentant tématem číslo 1, transfer označují jako přestupový hit Lechu. Sýkora v Poznani nejspíš nahradí talentovaného křídelníka Kamila Jóźwiaka, v jehož případě se hovoří hlavně o zájmu Southamptonu a částce okolo sta milionů korun.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal