Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Tolik zla a nenávisti, vložil se Jágr do pře fanoušků. Vyvolala ji výjimka pro Kladno


V utkání o postup do hokejové extraligy bude mít Kladno v zádech i omezený počet fanoušků. Výjimka se však nelíbí některým příznivcům Jihlavy, neboť oni svůj klub na stadionu podpořit nemohli. Hrajícímu majiteli Rytířů Jaromíru Jágrovi je z ostrých reakcí smutno.

Až do rozhodujícího sedmého utkání o všechno došla finálová série play off první hokejové ligy. Vítěz čtvrteční bitvy mezi Kladnem a Jihlavou si zajistí právo účasti v extralize pro příští sezonu.

Výhodu domácího prostředí budou mít Rytíři, jenže v neobvyklé sérii posbíraly oba týmy všechny tři výhry shodně venku. Tentokrát ale bude v hledišti díky udělené výjimce omezený počet diváků.

Středočeši prohrávali 2:3 na zápasy a nepovedla se jim ani úvodní třetina šestého duelu, který se hrál v úterý v Jihlavě. Ve zbývající části utkání ale dokázali otočit skóre na 3:1 a vrátili sérii na kladenský led. „Vybojovali jsme si tu šanci, teď to ještě dotáhnout do konce,“ přál si kladenský kouč David Čermák.

„Nevím, proč se nám celou sezonu nedaří ty vstupy do zápasu. Nedaří se nám nabudit tým tak, abychom rozhodli třeba hned v první třetině, pak to honíme na poslední chvíli. Ten sedmý zápas by mohl být tím správným impulzem,“ řekl Čermák. „Jihlavě to při té stažené obraně možná u nás na tom užším kluzišti vyhovuje, ale hlavní rozdíl podle mého dělá to, že u toho nejsou diváci,“ dodal Čermák.

Na sedmý zápas už ale mohou fanoušci dorazit alespoň v omezeném počtu. Do hlediště může 250 fanoušků z řad držitelů permanentek pro tuto sezonu, kteří podstoupí test na koronavirus a koupí si vstupenku za symbolickou korunu.

„Vážíme si všech našich příznivců a moc děkujeme za možnost, díky které se dostane alespoň 250 diváků na rozhodující finále,“ uvedl pro klubový web hrající majitel Jaromír Jágr.

Rozhodnutí nicméně vyvolalo hněv u části fanoušků Jihlavy. Podle nich je nefér, že Kladno bude mít v rozhodujícím klání diváckou podporu, když série doteď probíhala s prázdnými tribunami. Spor rozproudil emoce na obou stranách.

Do diskuze se nakonec pustil i samotný Jágr. „Je mi smutno, když vidím, kolik zla a nenávisti zplodí jeden zas…ý článek,“ napsal. „Copak jsme se my lidi dočista zbláznili? Ano, fandi, ale nebuď fanatik. I fandění musí mít pravidla, úctu a respekt k druhým. Pořád je to jen sport, hokej… A to píši já, který mu obětoval celý život.“

Kladno vyhrálo šesté finále v Jihlavě 3:1 a vynutilo si sedmý zápas. | Foto: Luboš Vácha

Favorizované Kladno

Rytíři půjdou do sedmého duelu jako papíroví favorité. Navrch ale měli mít v celé sérii, přitom doteď tahali za kratší konec a museli dotahovat.

„Věřím, že si to zlepšení, které jsme ukázali během šestého utkání, přeneseme i do sedmého zápasu. Musíme změnit myšlení a úplně zapomenout na to, že u nás Jihlava třikrát vyhrála. Je třeba k tomu přistoupit jinak. Půjdeme do toho s pokorou, ale necháme tam srdce i duši, abychom uspěli a získali to, co chceme,“ uvedl brankář Andrej Košarišťan.

„Není se nač šetřit. Musíme do toho dát úplně všechno,“ zdůraznil útočník Adam Kubík.

Jihlavští se ale přes promarněný mečbol ani náznakem nevzdali. „Žijeme svůj sen dál. Kluci odevzdávají sice v každém zápase maximum, ale zároveň si to užívají. Hrát finále proti Kladnu a sedmý zápas, to je motivace sama o sobě. Vůbec se nebojím, že by neměli sílu. Mají ji a budou se rvát jak psi,“ prohlásil trenér Jihlavy Viktor Ujčík.

Dukla vyhrála na kladenském užším hřišti všechny tři finálové duely, doma naopak všechny tři prohrála.

„Výsledky hovoří z posledních tří zápasů na Kladně pro nás, ale je tam spousta situací, které se překlopily pro nás a jim zase v Jihlavě pro ně. Někdy hokej dokáže být krutý, někdy krásný a já doufám, že při sedmém zápase na Kladně poznáme tu jeho příznivější stranu,“ přál si Ujčík.

Nemyslí si, že by byl v utkání větší tlak na Kladno, který mělo před sezonou jasný cíl návrat do extraligy. „Samozřejmě chtějí vyhrát, ale v posledním zápase dokázali, že mají tým hrozně zkušený a dokážou s tím tlakem pracovat. Ale myslím, že my to dokážeme taky a rozhodnou to zase maličkosti, jak to v hokeji chodí. Věřím, že víra, odhodlanost a touha nás dostanou tam, kam budeme chtít,“ dodal Ujčík.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej