Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Upocené vítězství Čechů, další klopýtnutí Javorových listů a Slováci na vítězné vlně


Házenkáři Karviné po velkém obratu v závěru vyhráli čtvrté finále play off extraligy v Plzni 27:26 a v sérii na tři vítězství srovnali na 2:2. Domácí ještě pět minut před koncem vedli o tři branky a měli titul na dosah, ale Slezané šňůrou čtyř branek stav otočili. O mistrovi rozhodne až nedělní pátý duel v Karviné.

Většinu čtvrtého finále se držela ve vedení Plzeň. Domácí hnalo vpřed i zhruba 500 diváků, kteří po částečném zmírnění opatření proti koronaviru mohli za dodržení hygienických podmínek do hlediště. Plzeňští si v 19. minutě vytvořili třígólový náskok a do kabin šli v pauze s vedením 15:13.

Po 10 minutách druhé půle Slezané skóre po trefě reprezentanta Soláka otočili, ale Plzeň brzy získala výhodu zpět na svou stranu. Po střeleckém výpadku na obou stranách Západočeši od 22. do 25. minuty sérií tří branek odskočili do vedení 26:23 a zdálo se, že míří za titulem.

Závěr však domácí vůbec nezvládli. V posledních pěti a půl minutách střelecky mlčeli a v několika vyložených šancích nechali pouze vyniknout karvinského brankáře Marjanoviče, který měl úspěšnost zákroků 42 procent.

Hostující Růža dvěma brankami po sobě srovnal. V poslední minutě na druhé straně v náskoku neuspěl s osmi brankami nejlepší střelec utkání Škvařil a z posledního útoku čtyři sekundy před koncem rozhodl svým sedmým gólem v utkání reprezentant Vojtěch Patzel.

Karvinští zvítězili 27:26 stejně jako v úvodním finálovém duelu, druhý a třetí zápas vyhrála Plzeň po remíze po 60 minutách až na sedmimetrové hody.

Rozhodující pátý zápas bude v neděli od 13:00 hostit Karviná. Plzeňští útočí na druhý titul po sobě, předloni ve finále porazili rovněž Slezany. O rok dříve se naopak radovala Karviná. Vloni se soutěž kvůli pandemii koronaviru nedohrála.

Finále play off házenkářské extraligy mužů – 4. zápas:

Talent tým Plzeňského kraje – HCB Karviná 26:27 (15:13)

Nejvíce branek: Škvařil 8, Nejdl 5, Linhart, Tonar oba 3 – V. Patzel 7/3, Skalický 6, Růža 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 2:1. Diváci: omezený počet. Stav série: 2:2.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej