Sociální sítě

Ostatní sporty

Urážky a ponižování. Trenérka olympijské šampionky dostala trest na osm let


Bývalá americká reprezentační trenérka Maggie Haneyová dostala osmiletý zákaz působení v gymnastice za to, že ponižovala a urážela své svěřence.

Pokud se bude chtít po uplynutí trestu k působení v gymnastice vrátit, čeká ji ještě dvouletá podmínka.

Organizace USA Gymnastics vynesla trest po zhruba dvouměsíční sérii slyšení. Proti dvaačtyřicetileté Haneyové svědčila její nejslavnější bývalá svěřenkyně Laurie Hernandezová, vítězka ze soutěže družstev a stříbrná medailistka na kladině z olympijských her v Riu de Janeiro 2016. Kritický dopis na adresu své ještě nedávné trenérky napsala i mistryně světa Riley McCuskerová.

Haneyová byla potrestána za nevhodné chování ke svěřencům v klubu v New Jersey. Z vyšetřovacích dokumentů vyplývá, že na ně pravidelně ječela, nadávala jim a vyhrožovala, vyhazovala je z tréninku, nutila trénovat a závodit se zraněním a ponižovala je kvůli nadváze.

Americká gymnastika se stále vzpamatovává ze sexuálního skandálu bývalého reprezentačního lékaře Larryho Nassara, jenž byl v roce 2017 odsouzen na více než 300 let do vězení za sexuální obtěžování mladistvých závodnic včetně několika olympioniček a držení dětské pornografie. V souvislosti s případem odstoupilo celé vedení USA Gymnastics, které kvůli vyplácení odškodného Nassarovým obětem hrozí bankrot.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty