Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Útočník Rolinek ve 40 letech ukončil hokejovou kariéru


Hokejový útočník Tomáš Rolinek se ve 40 letech rozhodl ukončit kariéru. Kapitán mistrů světa z roku 2010 v této sezoně ze zdravotních důvodů za Pardubice, v jejichž dresu získal před patnácti lety extraligový titul, nenastoupil.

„Můj zdravotní stav je dobrý, nekončím proto, že jsem byl na operaci. Noha je ve stoprocentním stavu. Velký podíl na tom má současná covidová situace. Zjistil jsem, že nyní nejsem schopen připravit se tak, abych mohl hrát. Tělo mi prostě vypovědělo službu,“ řekl Rolinek na mimořádné on-line tiskové konferenci.

Rodák ze Žďáru nad Sázavou v létě absolvoval operaci kyčle, po které už je zdravotně v pořádku. Poté, co byla v Česku uzavřena krytá sportoviště a hokejisté se nemohli připravovat na ledě, Rolinek nenašel dostatek motivace, aby se vrátil do potřebné kondice.

„Tři týdny mi trvalo, než jsem se s tím sžil. Zkoušel jsem se přemoct. Nechci říct, že to bylo vyhoření, ale viděl jsem, že na to nemám. Mohl jsem se v sobotu vrátit na led, ale zjistil jsem, že to nejde,“ uvedl Rolinek, jenž se v minulé sezoně výrazně zasloužil o udržení Dynama v nejvyšší soutěži.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej