Sociální sítě

Fotbal

V Česku se po dvou měsících hrál fotbal. Bohemians porazili Chrudim


Díky dalšímu uvolnění vládních opatření v boji proti pandemii koronaviru mohou fotbalové týmy začít znovu hrát přípravné zápasy.

 Hned první den toho využili Bohemians 1905, kteří v Uhříněvsi nastoupili k tréninkovému duelu proti druholigové Chrudimi. Hrálo se netradičně 2×50 minut a Pražané zvítězili 2:1 brankami Michala Šmída a Pavla Osmančíka.

„Vzhledem k nařízení, která jsou, jsme to měli rozdělené, aby se hráči tady nepotkávali. Jedna skupina přijela před začátkem zápasu a druhá na jedenáctou nebo čtvrt na dvanáct a takhle jsme je protočili. Kromě asi čtyř hráčů každý odehrál 50 minut, protože jsme trochu atypicky hráli dvakrát 50 minut,“ řekl ČTK asistent trenéra Bohemians Erich Brabec.

Fotbalové celky se ode dneška mohou připravovat již klasicky při společném tréninku celého týmu. Sportovní akce jsou nově povoleny až pro 100 osob, což umožňuje přípravné zápasy. V minulých dnech o nich uvažovaly vedle Bohemians i další kluby. Olomouc měla v plánu sehrát do restartu ligy tři utkání, o tréninkovém duelu jednaly i Baník Ostrava, Slovácko či Jablonec.

Prvoligové a druholigové celky se chystají na znovuzahájení sezony, která byla přerušena před polovinou března. Ligový výbor LFA na konci dubna schválil restart profesionálních soutěží od 25. května, ligové grémium klubů však v úterý musí odsouhlasit prodloužení ročníku přes 30. června.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal