Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

V Portugalsku zvítězil Evans. Hvězdy Hyundai jen minimalizovaly škody


Britský jezdec Elfyn Evans zvítězil v Portugalské rallye. Pilot Toyoty se díky prvnímu letošnímu triumfu a čtvrtému v kariéře posunul na druhé místo, pouhé dva body za týmového kolegu Sébastiena Ogiera.

Druhý ve čtvrtém dílu letošní sezony světového šampionátu v automobilových soutěžích skončil Španěl Dani Sordo v Hyundai, třetí skončil obhájce titulu Ogier z Francie. Ten má v čele šampionátu 79 bodů, Evans jich získal 77.

Pro Hyundai to byla soutěž plná smůly. Nejdříve v pátek v sedmé rychlostní zkoušce havaroval Thierry Neuville. Svůj vůz otočil přes střechu a i přes snahu jej opravit musel ten den skončit.

V sobotu korejská značka přišla o dalšího aspiranta na vítězství. Lídr Ott Tänak také boural a odstoupil kvůli poničenému zavěšení.

Díky pravidlům MS ale mohl (podobně jako předtím jeho belgický týmový kolega) pokračovat, byť s velkou ztrátou v celkovém pořadí. Pro mistra světa z roku 2019 bylo ovšem důležité, že mohl bojovat o body za umístění v závěreční Super stage.

Snaha a risk v podobě jízdy bez náhradního kola se Estonci vyplatily. Odvezl si aspoň pět bodů za vítězství v poslední „erzetě“. Neuville v ní byl druhý a drží si tak průběžné třetí místo v pořadí seriálu před Tänakem.

Aktualizujeme…

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus