Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Velká cena Evropy silničních motocyklů Valencie 2020


Filip Salač obsadil deváté místo ve Velké ceně Evropy a ve Valencii si tak dojel pro pro druhý nejlepší výsledek v letošní sezoně třídy Moto3.

Salač po startu z patnácté pozice, kam ho poslalo koneční pořadí kvalifikace po udělení trestů, držel stále na hranice bodů.

Zásluhou několika předjížděcích manévrů i díky sérii pádů se Salač propracoval osm kol před koncem propracoval do první desítky. Jednu chvíli byl český závodník v čele skupiny bojující o sedmé místo.

Cílovu čáru nakonec závodník stáje Rivacold Snipers Team proťal na devátém místě. Salač skončil jen jednu desetinu od osmého místa, které bylo v Kataru jeho letošním maximem. Pro první vítězství v kariéře si dojel domácí jezdec Raul Fernandez.

Závod ve Valencii hodně zamotal boj o titul. Lídr šampionátu Španěl Albert Arenas spadl a i když se vrátil do závodu, nakonec ho musel po vyvěšení černé vlajky opustit a na body nedosáhl. K zemi šel také další z jezdců aspirujících na první příčku, vítěz obou podniků v Alcaňizu Jaume Masia.

Třetím místem se jen na tři body za Arenase dosáhl japonský jezdec Ai Ogura. Ital Celestino Vietti, který v neděli nedojel, zůstal třetí se ztrátou 20 bodů na lídra.

Do konce sezony chybějí poslední dva závody. Už za týden si jezdci zopakují boje na Okruhu Ricarda Torma pod hlavičkou Velké ceně Valencie, sezona vyvrcholí 22. listopadu v portugalském Portimau.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus