Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Motorismus

Video monopostu formule 1 Red Bull RB16B


Téměř den co den se objevuje nový monopost formule 1 pro letošní sezonu. Na úterní premiéru speciálu Red Bull RB16B ovšem fanoušci i odborníci čekali zvlášť netrpělivě. Právě vůz rakouské stáje má být hlavním vyzyvatelem v současné době téměř neporazitelného Mercedesu.

Novy monopost formule 1 Red Bull RB16B pro sezonu 2021. | Video: Red Bull Racing

Red Bull se netají, že podobně jako u ostatních soupeřů, je jeho letošní speciál kvůli omezeným možnostem inovací vlastně jen vylepšený loňský model. Však je na RB16B téměř všechno tak, jako bylo Red Bullu, s nímž Max Verstappen vyhrál poslední závod sezony v Abú Zabí.

Změnilo fakticky jen to, co bylo nutné vzhledem k přísnějším technickým regulím ohledně aerodynamiky. Vedle upraveného předku dostal monopost také novou podlahu. Podle šéfa týmu Christiana Hornera zůstaly zcela nezměněné dvě třetiny dílů.

Obvyklou předsezonní hru „najdi rozdíly“ u Red Bullu vyhrává hlavně otázka sponzorů. Z vozu i jména týmu zmizela automobilka Aston Martin, která má teď vlastní stáj (dřívější RacingPoint). Naopak přibylo víc log dodavatele motorů Hondy.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus