Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Vitásek bude kvůli zranění chybět i minimálně v pondělí proti Bělorusku


Obránce Ondřej Vitásek dnes kvůli zranění chyběl na tréninku české hokejové reprezentace v Rize a po absenci v sobotním duelu se Švýcarskem s jistotou nenastoupí ani v pondělí proti Bělorusku.

Třicetiletého hráče Liberce vyřadily ze hry nespecifikované potíže, které si odnesl z pátečního utkání s Ruskem.

„Ondřej Vitásek bohužel utrpěl už v prvním utkání s Ruskem zranění, jehož povahu teď nebudeme specifikovat. Dnes netrénoval a určitě nezasáhne ani do nejbližšího utkání. S týmem nicméně zůstává a další postup bude záležet na vývoji jeho stavu,“ řekl novinářům tiskový mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.

„Já mám informace, že někdy v polovině utkání si zlomil dvě žebra, klobouk dolů tedy, že to utkání dokončil, což je pro mě úplně nepochopitelné. Bohužel nám vypadl a do dalších zápasů už nenastoupí,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi asistent trenéra Martin Straka.

„Zůstává v Rize a pokračuje s týmem. Trénovat ani hrát zatím nemůže. Co bude dál, uvidíme za pár dnů,“ reagoval na jeho slova Zikmund.

Účastník mistrovství světa v roce 2014 v Minsku a olympijských her v Pchjongčchangu Vitásek se v úvodním utkání s Ruskem zařadil do druhé obrany s Liborem Šulákem. Na kontě má v národním týmu 48 utkání a dvě branky.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej