Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Vulgární gesto vůči Slovákům. Hvězdný Bělorus neunesl prohru, teď se kaje


Na hokejovém mistrovství světa v Rize vřou emoce i bez diváků v ochozech. Nervy neudržel hvězdný Bělorus Jegor Šarangovič, který očastoval Slováky vulgárním gestem.

Riga (od našeho zpravodaje) – Stalo se tak poté, co v předposlední minutě neproměnil trestné střílení. Mohl snížit na 3:4 a dát Bělorusům šanci na zvrat, ale Branislava Konráda, jinak oporu Olomouce, nepřekonal.

Když pak projížděl kolem slovenské střídačky, ukázal radujícím se soupeřům zdvižený prostředníček.

Sestřih z utkání Slovensko – Bělorusko:

„Reagoval jsem na provokaci ze slovenské strany,“ hájil se kapitán po utkání, které Slováci nakonec vyhráli 5:2. „Také jsem byl frustrovaný, protože jsem neproměnil nájezd. Teď mě to mrzí a chtěl bych se slovenským hráčům omluvit. Neměl jsem to dělat.“

Následně se kál i na sociální síti. „Není to odraz toho, jaký jsem hráč a člověk,“ napsal. „Jako kapitán se musím držet vyšších standardů jak na ledě, tak mimo něj. Zklamal jsem náš tým, trenéry a fanoušky. Je mi to trapné.“

Šarangovič přijel do Rigy jako největší běloruská hvězda. V NHL letos odehrál 54 zápasů, v nichž nastřádal 30 bodů (16+14). Byl třetím nejproduktivnějším hráčem New Jersey za Pavlem Zachou a jedničkou předposledního draftu Jackem Hughesem.

Na světovém šampionátu dospělých je už počtvrté, přestože je mu teprve 22 let. Dostal kapitánské céčko. Má reprezentaci vytlačit do čtvrtfinále.

Proti Slovensku o sobě dal vědět i jinak než jen neproměněným nájezdem a následnou urážkou. Vstřelil dva góly, i když ten první z poloviny zápasu rozhodčí neuznali kvůli postavení hráče v brankovišti.

Slováci o vítězství prakticky rozhodli už v první třetině, kdy vstřelili tři rychlé góly. Později vedli už 4:0. Kdyby ale Šarangovič proměnil nájezd, ještě by se o výhru hodně strachovali.

„Hráli jsme jako dva týmy,“ prohlásil kanadský kouč slovenské reprezentace Craig Ramsay. „Ten první byl v úvodu opravdu dobrý. Bruslili jsme, útočili, hráli zodpovědně a využívali přesilovky. Ale potom jsme se začali bavit. Vymýšleli jsme zbytečné akce a ztráceli puky.“

Slováci mají na turnaji druhý nejmladší tým, jehož součástí jsou také 17letí mladíci Šimon Němec a Juraj Slafkovský.

„Ukázali jsme jistou nezkušenost, nechali se pobláznit,“ podotkl Ramsay. „Druhý inkasovaný gól byl dokonalý příklad. Chceme od hráčů, aby hráli rychle a byli agresivní, ale jsou chvíle, kdy musíte trochu zpomalit a hrát s rozumem.“ 

Šarangovič ukázal slovenské střídačce zdvižený prostředníček:Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej