Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Vzhůru na Vueltu. Štybar pojede popáté španělský závod, vynahradí si neúčast na Tour


Cyklista Zdeněk Štybar se postaví popáté na start Vuelty. Český jezdec je v nominaci týmu Deceuninck-Quick Step na třetí Grand Tour této sezony, která začne v úterý. V roce 2013 dokázal Štybar na španělském závodě vyhrát jednu etapu.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu v roce 2012 právě na Vueltě absolvoval debut na závodech velké trojky. Naposledy ji jel loni, kdy obsadil celkové 55. místo.

Startem na Vueltě si Štybar vynahradí absenci na Tour de France, kde chyběl kvůli bolavému koleni, i zrušení slavné klasiky Paříž-Roubaix, kterou měl původně jet 25. října.

Po jejím odřeknutí kvůli koronaviru se mu otevřela cesta k další účasti na Vueltě.

„Štyby měl letos velkou chuť jet Grand Tour poté, co ho zranění kolena připravilo o Tour de France,“ řekl sportovní ředitel belgické stáje Rik Van Slycke.

Mezi Štybarovy úkoly bude patřit i pomoc spurtérovi Samu Bennettovi, který se pokusí navázat na výkony z Tour de France, kde ovládl bodovací soutěž.

Irský jezdec tak překazil slovenské hvězdě Peteru Saganovi útok na osmý zelený dres.

V osmičlenné sestavě Deceuninck-Quick Stepu budou i tři debutanti na Grand Tour – Ital Andrea Bagioli, Američan Ian Garrison a Němec Jannik Steimle.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty