Sociální sítě

Ostatní sporty

Vzorky rozmlátil kladivem, vinen se necítí. Arbitráž byla slepá, tvrdí plavec Sun


Trojnásobný olympijský vítěz v plavání Sun Jang se odvolal ke švýcarskému nejvyššímu soudu proti osmiletému trestu za porušení dopingových pravidel. Snaží se tak zvrátit rozhodnutí sportovní arbitráže CAS se sídlem v Lausanne, jejíž proces označil hvězdný Číňan spolu s právníky za plný chyb a nespravedlivý.

Osmadvacetiletý kraulař pyká za incident ze září 2018, kdy po dopingové kontrole nařídil svému doprovodu rozmlátit vzorky krve kladivem.

Jeden distanc, tříměsíční, si odpykal již před šesti lety v utajení za užití zakázaného stimulantu. Arbitrážní soud CAS proto letos v únoru Sun Jangovi zastavil jako opakovanému hříšníkovi činnost na osm let.

„Osmadvacátý únor byl temným dnem, kdy zlo zvítězilo nad spravedlností a síla moci nad zjevnou pravdou. CAS poslouchal předsudky, byl slepý vůči faktům a důkazům,“ uvedl tehdy plavcův právník Čang Čchi-chuaj.

Sun Jang je úřadujícím mistrem světa na tratích 200 i 400 metrů volný způsob. Dvoustovku vyhrál i na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Příští rok v Tokiu měl obhajovat i stříbro na čtyřstovce, celkem má z OH i MS v dlouhém bazénu 22 medailí.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty