Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Warholm zaběhl na překážkách rekord, Hejnová byla sedmá


Nor Karsten Warholm vylepšil vlastní evropský rekord na 400 metrů překážek. Při atletické Diamantové lize ve Stockholmu ho posunul o pět setin na 46,87. Ve stejné disciplíně žen se neprosadila dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová, která obsadila až sedmou příčku.

Vítěz posledních dvou světových šampionátů Warholm se osobnímu i kontinentálnímu maximu přiblížil na osmnáct setin už minulý týden v Monaku, kde letos debutoval ve své hlavní disciplíně. Tentokrát navzdory shození poslední překážky ubral pět setin z času z loňského Curychu. Přiblížil se na devět setin světovému rekordu Američana Kevina Younga z OH 1992 v Barceloně.

Zkušená česká reprezentantka Hejnová ve Stockholmu časem 56,75 zaostala o více než sekundu za svým výkonem z mistrovství republiky. Porazila jen domácí Hannu Palmqvistovou. Vyhrála nejrychlejší žena této sezony, dvacetiletá Nizozemka Femke Bolová (54,68).

Mítink ve Stockholmu se kvůli koronaviru koná bez diváků, ale atmosféru nahrazují figuríny v ochozech a potlesk a povzbuzování z reproduktorů. Na dráze se objeví ještě tři další čeští zástupci, čtvrtkařky Barbora Malíková a Lada Vondrová a Jan Veleba na 200 metrů.

Pořadatelé zvolili zvláštní formát dálkařské soutěže, kdy nejlepší trojice postoupila do posledního pokusu a ten se počítal samostatně. Zvítězil tak Jihoafričan Ruswahl Samaai výkonem 809 centimetrů, i když Švéd Thobias Montler skočil ve druhé sérii 813.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty