Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Zápasnice Hanzlíčková prohrála na SP v Bělehradě až ve finále


Zápasnice Adéla Hanzlíčková vybojovala na Světovém poháru v Bělehradu stříbro. Vicemistryně Evropy z loňského roku prohrála ve finále turnaje, který nahradil mistrovství světa, ve váhové kategorii do 68 kg s Meerim Žumanazarovovou z Kyrgyzstánu.

I tak se ale Hanzlíčková postarala v srbské metropoli o největší úspěch české výpravy. O jednu příčku předčila výkon reprezentačního kolegy Artura Omarova, který v pondělí získal bronz v řecko-římském stylu ve váze do 97 kg.

Šestadvacetiletá česká volnostylařka zvládla cestu turnajem až do finále suverénně, přestože do Bělehradu přijela po komplikované přípravě, během níž prodělala koronavirus. Ve čtvrtfinále nejprve porazila Sofii Georgievovou z Bulharska a poté v semifinále položila na lopatky letošní mistryni Evropy Chanum Velijevovou z Ruska. První porážka přišla až v duelu o zlato.

Srbská metropole přišla kvůli pandemii koronaviru o plánované mistrovství světa. Vzhledem k platným opatřením a cestovním omezením by šampionát nesplnil kritéria stanovená mezinárodní federací, místo MS tak Bělehrad pořádá Světový pohár.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty