Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Hokej

Zázračné vzepětí hokejistů. Češi čtyřmi góly ve třetí třetině otočili duel se Švédy

Čeští hokejisté otočili na mistrovství světa v Rize zápas se Švédskem, zvítězili 4:2 a udrželi se ve hře o postup do čtvrtfinále. Národní tým prohrával po dvou třetinách 0:2, ale čtyřmi góly ve třetí třetině strhl vítězství na svou stranu.

V přesilových hrách se trefili Jakub Vrána, Jan Kovář, při hře pět na pět Lukáš Klok a při power play soupeře Jakub Flek.

Češi mají po čtyřech odehraných zápasech pět bodů a posunuli se na čtvrté místo tabulky skupiny A. Švédové jsou se třemi body poslední a hrozí jim, že do vyřazovací části nepostoupí.

Mistrovství světa v hokeji v Rize – skupina A (Olympijské sportovní centrum):

Česko – Švédsko 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 42. J. Vrána (M. Stránský), 45. Jan Kovář (Sekáč, D. Kubalík), 49. Klok (Jan Kovář), 59. Flek (D. Kubalík) – 13. Wingerli (Friberg), 16. Rakell (A. Kempe, Nygren). Rozhodčí: Gofman, Romasko – Lazarev, Šalagin (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Bez diváků.

Česko: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, Šustr, Šulák, Sklenička – Zadina, Jan Kovář, D. Kubalík – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Lenc, M. Špaček, M. Stránský – Flek, R. Hanzl, Smejkal – Blümel. Trenér: Filip Pešán.

Švédsko: Reideborn – Pudas, Tömmernes, Lööv, Pilut, Nygren, Dahlbeck, Sellgren – Rakell, P. Lindholm, O. Lindberg – M. Kempe, A. Kempe, Rasmussen – Olofsson, Lundeström, Sörensen – Friberg, Wingerli, Frödén. Trenér: Johan Garpenlöv.