Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Že Ester stále čeká na start? Nevadí, každá hodina dobrá, hlásí fyzioterapeut Ledecké


Už dva závody měla mít za sebou Ester Ledecká na mistrovství světa v alpském lyžování, počasí však program v Cortině d’Ampezzo výrazně narušilo. Podle fyzioterapeuta Michala Lešáka je ovšem pro českou hvězdu každá volná chvilka navíc dobrá.

V Cortině se neuskutečnila pondělní kombinace ani úterní super-G. Ledecká mohla o to více regenerovat.

„Každá hodina navíc, co si může odpočinout, mít čas pro sebe, nebo se mnou, s trenéry u videa, je dobrá. I když se závod neodjede, získává tím čas na přípravu na další dny,“ řekl Lešák.

Ledecká kombinuje lyžování a snowboarding a v obou sportech je olympijskou vítězkou. V této sezoně jezdí převážně na lyžích, ale i tak má náročný program. „V létě udělala dobrou přípravu. A povedlo se nám najít režim, že už ke konci ledna nebývá tak unavená. Má síly dost i ve druhé polovině sezony,“ uvedl fyzioterapeut.

Služby Lešáka, přezdívaného Méďa, využívá Ledecká od jara 2018 a jeho šikovné ruce často chválí. Fyzioterapeut z Liberce ukazuje své schopnosti při práci s tělem každou chvilku. V prosinci pomohl zimní obojživelnici s nespecifikovaným problémem a ona pak ovládla superobří slalom Světového poháru ve Val d’Isere.

Po lednovém pádu ve sjezdu v Crans Montaně měl znovu napilno. Ledecká ale jela hned druhý den a o týden později už závodila bez většího omezení. „Už je úplně v pořádku. Není, co by ji limitovalo. Zotavila se velmi dobře,“ ujišťoval.

Lešák vozí po závodech vše potřené pro regeneraci i cvičení. V autě má naskládané lehátko, rotoped, různé sady gum, nástrojů a přístrojů. Mistrovství světa není výjimkou. „Všechno je stejné. Bereme to samé, co na Světové poháry. Jak říkala Ester – i na okresní přebor bychom vezli totéž vybavení,“ uvedl.

Na hotelu mají vyčleněnou jednu místnost. „Docela velkou. Udělali jsme si z toho malou tělocvičnu a fyzioterapii. Plus tam mají kluci prostor na rozbor videa. Celé patro hotelu je pro nás, takže prostoru máme dost,“ pochvaloval si Lešák.

S Ledeckou tráví nejvíc času z realizačního týmu. Začínají ráno rozcvičkou. „Ta trvá kolem dvaceti minut na hotelu, pak jede na kopec, kde je jenom trenérů,“ doplnil Lešák, který ovšem na svahu nechybí a pomáhá, s čím je zrovna potřeba. V závodní den následuje lehká krátká rozcvička před startem.

„Na zahřátí. A odpoledne po závodním vytížení a stresu pracujeme dle potřeby přibližně hodinu a půl.“

Často se zaměřuje na aktuální bolístky. „Pokud je všechno v pořádku, tak děláme jen regenerační věci – strečink a vyšlape se na kole,“ řekl Lešák.

Na start by se měla Ledecká na šampionátu poprvé postavit dnes, kdy bude patřit mezi favoritky superobřího slalomu. Závod je v plánu od 10:45 a deník Aktuálně.cz ho přinese v online reportáži.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty