Sociální sítě

Fotbal

Živě: Teplice – Liberec. První utkání české fotbalové ligy po koronavirové pauze


Fortuna:Liga •

23. kolo •

18:00

1:0

Slovan Liberec


Aktualizovat reportáž

37.

A (ne)slaví se na druhé straně! Trubač našel krásným obloučkem za obranou domácích Kučeru, který poslal balon za záda Nguyena. Následovaly velmi opatrné a rozpačité oslavy domácích.

35.

Z následného rohového kopu se mohli radovat Liberečtí! Kačaraba se objevil sám na kousek za malým vápnem, volej ale ideálně netrefil a posla míč do rukou brankáře Grigara.

35.

Baluta z přímého kopu kousek za vápnem protáhl Grigara.

33.

Konečně zajímavý moment! Liberecký Kuchta našel kolmicí rozběhnutého Peška, toho skluzem na poslední chvíli zastavil Vondrášek.

30.

Po půlhodině hry je stav stále 0:0. Na obou týmech je několikatýdenní období individuálních tréninků a výběhů do severočeských lesů hodně znát, žádnou fotbalovou parádu zatím nepředvádějí.

22.

Po zpětné přihrávce Kuchty se na hranici vápna objevil Baluta, zasekl Paradinovi,  střelu libereckého záložníka ale domácí Knapík na poslední chvíli zblokoval.

20.

Po následném přímém kopu brankář Grigar neudržel balon, nebezpečnou situaci pro domácí ovšem zachránil Radosta odkopem na rohový kop.

19.

Žlutou kartu dostal domácí Petr Kodeš za to, že sestřelil libereckého Hromadu.

Na jedné z tribun stojí osamělý skalní fanoušek domácích Marek Mařík, který na domácím zápase žlutomodrých chyběl naposledy ještě v době, kdy musel povinně na chmelovou brigádu před dvaceti lety. Je jeden ze tří nejvěrnějších fandů, již se nakonec na zápas dostali v rolích podavačů míčů.

Je potřeba připomenout, že byť FIFA umožnila revoluční novinku v podobě pěti střídání, Liberec a Teplice ještě mají smůlu. Nové nařízení začne platit až od příštího týdne.

12.

Teplický Řezníček kličkoval v domácím vápně, ale jeho střela byla sražená na roh. To byla zajímavá šance.

9.

Liberec je v prvních minutách aktivnější. Střely Mary a Baluty ovšem nebyly přesné.

Utkání právě začalo.

Hráči nastoupili až na trávník v rouškách. Každý tým přišel jiným vchodem. Utkání je připravené k zahájení. 

Hráči se rozcvičují, utkání za malou chvíli začne.

V čem bude dnešní zápas specifický? Koronavirus se dotkl i práce novinářů, kteří byli na zápas puštěni pouze ve velmi omezeném počtu. Při předzápasovém rozhovoru s redaktorem O2 TV Sport pak teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek hovořil do mikrofonu na dlouhé tyči, což výrazně zkomplikovalo hlasitost rozhovoru.

Liberec nastoupí i s Matějem Hybšem v základu. Levý obránce má před sebou jeden z posledních zápasů v modrobílém dresu, po skončení letošní sezony zamíří odchovanec Sparty do konkurenční Plzně.

 

Pojďme na sestavy. Domácí nastoupí v následujícím složení.

Hráči, trenéři, členové realizačních týmů a funkcionáři obou klubů byli dvakrát testováni, naposledy včera. Všechny testy na koronavirus skončily s negativním výsledkem. Fotbalová liga tak dosud registruje pouze dva případy – jeden v Mladé Boleslavi a jeden ve Slavii. V obou případech se jedná o mladé fotbalisty, kteří se léčí bez závažných příznaků. 

V tabulce jsou žlutomodří dvanáctí, na čtrnáctou příčku, která znamená baráž o udržení soutěže, mají náskok pouhé dva body. Liberci patří sedmá příčka. 

Liberečtí svěřenci před obnovením sezony odehráli dva přípravné zápasy, Teplice jeden. V lize však se Slovanem šestkrát za sebou neprohrály. Naplno se restartovaná soutěž rozběhne příští týden. „Jsme takový startovací zajíc. První tréninky po pauze vypadaly, jako by kluci přišli z krajského přeboru po pauze na testy. Toto období trvalo tři dny, než se hráči dostali do práce s míčem,“ řekl liberecký kouč Pavel Hoftych.

Severočeský souboj byl před pauzou už dvakrát odložen kvůli nezpůsobilému terénu. Tentokrát se ovšem hrát bude, což dopředu avizoval ředitel marketingu domácího klubu Martin Kovařík.

Zápas totiž budou provázet bezprecedentní bezpečnostní opatření. Na stadionu nebude více než 150 osob, diváci se na svá místa nedostanou. Další vlna rozvolňování opatření a s ní vyšší počet osob na zápasech totiž přijde až v pondělí. 

Téměř tři měsíce se kvůli epidemii onemocnění covid-19 nehrála nejvyšší fotbalová soutěž. Severočeské derby mezi Teplicemi a Libercem tak bude prvním po dlouhé pauze. A také velmi sledovaným.

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z dohrávky 23. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Teplicemi a Libercem. První utkání soutěže po koronavirové pauze startuje v Teplicích v sobotu 23. května v 18 hodin.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Fotbal