Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Ostatní sporty

Zlatá tretra 2021 – Aktuálně.cz


Oštěpařka Nikola Ogrodníková obsadila na mítinku Zlatá tretra druhé místo ve svém letošním maximu 65,13 metru.

Současná česká jednička podlehla v Ostravě jen Němce Christin Hussongové, jež se výkonem 66,56 zařadila na druhé místo letošních tabulek. Ogrodníková hodem ze čtvrté série opakovaně překonala ostrý účastnický limit pro start v Tokiu (64,00), na její jedinou přemožitelku z berlínského mistrovství Evropy 2018 to ale nestačilo.

Světová rekordmanka Barbora Špotáková nepřehodila 60 metrů a skončila čtvrtá. Na startu nakonec nebyla avizovaná Polka Maria Andrejczyková, jež se v neděli na Evropském vrhačském poháru ve Splitu výkonem 71,40 zařadila na třetí místo historického pořadí.

Barbora Špotáková na Zlaté tretře 2021 | Foto: Reuters

Ještě v předprogramu 60. ročníku Zlaté tretry se blýskl ugandský vytrvalec Jacob Kiplimo časem 26:33,93 v běhu na 10.000 metrů a zařadil se na sedmé místo v historických tabulkách.

Dvacetiletý mistr světa v půlmaratonu se na třináct sekund přiblížil k rekordu ostravského mítinku, který drží 17 let slavný Etiopan Kenenisa Bekele. Majitelem světového rekordu je od loňska Kiplimův krajan Joshua Cheptegei (26:11,00), který se v Ostravě na závěr programu pokusí o historický zápis na trati 3000 metrů.

Takto Fred Kerley vyhrál v Ostravě stovku: 

Zlatá tretra, atletický mítink kategorie Continental Tour – Gold v Ostravě:

Muži:

10.000 m: 1. Kiplimo (Uganda) 26:33,93, 2. Balew (Bahr.) 27:07,49, 3. Aouani (It.) 27:45,81.

400 m př.: 1. Copello (Tur.) 49,21, 2. Sibilio (It.) 49,62, 3. Koroknai (Maď.) 49,70, …6. Tuček (ČR) 50,77.

4×100 m: 1. Švýcarsko (Wicki, Reais, Petrucciani, Mancini) 39,08, 2. ČR A (Stromšík, Polák, Jirka, Veleba) 39,12.

100 m (vítr +1,4 m/s): 1. Kerley 9,96, 2. Gatlin (oba USA) 10,08, 3. De Grasse (Kan.) 10,17, …6. Veleba 10,38, 8. Stromšík (oba ČR) 10,44.

1500 m: 1. Lewandowski (Pol.) 3:35,57, 2. Gómez (Šp.) 3:35,70, 3. Abate (Et.) 3:36,32, …9. Sasínek 3:37,21, 12. Holuša 3:38,19, 13. Friš (všichni ČR) 3:38,88.

Tyč: 1. Duplantis (Švéd.) 590, 2. Kendricks (USA) 585, 3. V. Lavillenie (Fr.) 560, …6. Ščerba 520, 8. Bárta 520, 9. Kudlička (všichni ČR) 520.

Dálka: 1. Bey (Fr.) 802, 2. Gföhler (Švýc.) 773, 3. Juška 762, …6. Bystroň (oba ČR) 741.

Koule: 1. Mihaljevič (Chorv.) 21,58, 2. Haratyk (Pol.) 21,30, 3. Petersson (Švéd.) 20,90, 4. Staněk (ČR) 20,11.

Ženy:

1500 m: 1. Hailuová (Et.) 4:04,20, 2. Mišmašová-Zrimšeková (Slovin.) 4:07,50, 3. Mešešaová (Et.) 4:07,52, …6. Mezuliáníková 4:08,37, 10. Vrzalová (obě ČR) 4:12,78.

400 m př.: 1. Knightová (Brit.) 54,74, 2. Ryžichová (Ukr.) 55,09, 3. Petersenová (Dán.) 55,76, …6. Jíchová (ČR) 58,47.

Kladivo: 1. Kopronová (Pol.) 74,74, 2. Tavernierová (Fr.) 73,30, 3. Wlodarczyková (Pol.) 72,72, …7. Šafránková 67,76, 8. Bártová (obě ČR) 57,81.

Oštěp: 1. Hussongová (Něm.) 66,56, 2. Ogrodníková (ČR) 65,13, 3. Kolaková (Chorv.) 60,04, 4. Špotáková 59,49, …7. Tabačková (obě ČR) 55,58.

4×100 m: 1. ČR do 20 let (Blažková, Lamačová, Šplechtová, Mičunková) 45,36.

Národní program:

Muži – 100 m/běh B (vítr +1,0): 1. Zálevský (ČR) 10,27.

Ženy – 400 m: 1. Kaczmareková (Pol.) 52,23, 2. Malíková (ČR) 52,83, 100 m př. (+0,5): 1. Štolová (ČR) 13,30.



Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty