Sociální sítě
Forcell.CZ - Kompletní příslušenství k mobilním telefonům za velmi příznivé ceny

Fotbal

Zmar v poslední minutě. Plzeň v Alkmaaru sahala po postupu, pak přišla osudná penalta

Fotbalisté Plzně ve druhém předkole Ligy mistrů prohráli v Alkmaaru 1:3 po prodloužení a do základní skupiny elitní soutěže ani letos nepostoupí. Viktoria přišla o vedení v páté minutě nastavení.

Zápas druhého předkola se hrál v Nizozemsku bez diváků a gólově ho otevřel v 78. minutě David Limberský, ale těsně před koncem vyrovnal z penalty Teun Koopmeiners. V prodloužení dokonal obrat dvěma brankami střídající Albert Gudmundsson.

Trenérovi Adrianu Guľovi nevyšel pohárový debut na plzeňské lavičce. Západočeši popáté za sebou neprošli kvalifikací LM, nyní je čeká třetí předkolo Evropské ligy. Soupeře se dozvědí při úterním losování.

Připravujeme podrobnosti.

Utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

AZ Alkmaar – Viktoria Plzeň 3:1 po prodloužení (1:1, 0:0)

Branky: 98. a 118. Gudmundsson, 90.+5 Koopmeiners z pen. – 78. Limberský. Rozhodčí: Godinho – Teixeira, Campos (všichni Portug.). ŽK: Leeuwin, Druijf, Boadu, Wijndal – Hejda, Hruška, Guľa (trenér). Bez diváků.

Sestavy:

Alkmaar: Bizot – Svensson, Vlaar (76. Leeuwin), Koopmeiners, Wijndal – Clasie (80. Druijf), De Wit, Midtsjö – Stengs (64. Gudmundsson), Boadu, Idrissi (93. Sugawara). Trenér: Slot.

Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach (106. Káčer) – Kopic (87. Kovařík), Čermák, Mihálik (74. Ba Loua) – Beauguel (90.+3 Pernica). Trenér: Guľa.